Kości i stawy

Niewiele osób dba o odpowiednie odżywianie swoich kości. Mogą one ulec złamaniom wskutek zapalenia stawów  czy osteoporozy.

Kości składają się z białka i kolagenu. O strukturze kości  decydują składniki mineralne : wapń, magnez,siarka, fosfor ale zdolność tkanki kostnej do  absorbcji  wapnia zależy od witaminy D a także pierwiastka śladowego-boru. Do wytwarzania kolagenu niezbędna jest witamina C , a cynk stymuluje powstawanie nowych komórek kostnych.

Chyba najbardziej powszechną chorobą kości jest osteoporoza. Wykrada nam do 25 % kośćca przed osiągnięciem 50 roku życia.

Co sprzyja osteoporozie?

Prawdopodobnie jest wiele czynników:
  • względna przewaga estrogenu nad progesteronem(  okres menopauzy u kobiet) ,

  • zła dieta polegająca na spożywaniu dużej ilości białka (pokarmy bogate w białko mają właściwości zakwaszające, neutralizując kwaśne ph organizm zużywa duże ilości sodu i wapnia).

Osoby, które dobrze się odżywiają nie powinny chorować na reumatoidalne zapalenie stawów ani zapalenie kości i stawów. Na schorzenia te zapada jednak dziewięć na dziesięć osób przed sześćdziesiątym rokiem zżycia.Czynniki ,które przyczyniają się do stanów zapalnych to:
  1. nagromadzone stresy,

  2. niedostateczna ilość płynu maziowego,

  3. brak równowagi hormonalnej (hormony regulują równowagę poziomu wapnia w organizmie),

  4. alergie pokarmowe,

  5. wolne rodniki,

  6. zakażenia.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty, które pomogą w walce z chorobami kości i stawów oraz uzupełnią niedobory żywieniowe. Polecamy produkty firmy Lets Talh Health , Garden of Life, Vitamaze.Nasze najbardziej popularne i polecany produkty na stawy i kości to:

MSM z witaminą C,  Energy food for joints-żywność dla stawów, koral morski,

Glukozamina plus MSM plus chondroityna, RELEVIT-ma działanie przeciwbólowe,

Witamina D3 i Witamina K2 i nasz wyjątkowy jeśli chodzi o skład  Cal-Mag-Pot plus Bor (wapń,magnez,potas).

Coral Legend-koral morski -...
  • Wyprzedaż!
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
71,40 zł 119,00 zł
Coral legend- suplement diety  Masa netto 56,7g Coral Legend to  czysty morski proszek koralowy Sango (bez wypełniaczy i dodatków, takich jak zmielony piasek) wykonany z rafy koralowej. Zawiera najlepsze minerały wapnia i magnezu w idealnym  stosunku 2: 1.
Energy Food For Joints-...
  • Obniżka / -30%
Dostępność
165,90 zł 237,00 zł
Naturalne pochodzenie mieszanki  odżywczej na stawy. Zawiera w swoim składzie między innymi  glukozaminę, chondroitynę, mirystyoleinian cetylu CMO  i kurkuminę. Najlepsze składniki żeby utrzymać stawy w dobrym zdrowiu. 180 kapsułek.
Pokazano 1-7 z 7 pozycji
Produkt dodany do ulubionych

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce