Kości i stawy

Niewiele osób dba o odpowiednie odżywianie swoich kości. Mogą one ulec złamaniom wskutek zapalenia stawów  czy osteoporozy.

Kości składają się z białka i kolagenu. O strukturze kości  decydują składniki mineralne : wapń, magnez,siarka, fosfor ale zdolność tkanki kostnej do  absorbcji  wapnia zależy od witaminy D a także pierwiastka śladowego-boru. Do wytwarzania kolagenu niezbędna jest witamina C , a cynk stymuluje powstawanie nowych komórek kostnych.

Chyba najbardziej powszechną chorobą kości jest osteoporoza. Wykrada nam do 25 % kośćca przed osiągnięciem 50 roku życia.

Co sprzyja osteoporozie?

Prawdopodobnie jest wiele czynników:
 • względna przewaga estrogenu nad progesteronem(  okres menopauzy u kobiet) ,

 • zła dieta polegająca na spożywaniu dużej ilości białka (pokarmy bogate w białko mają właściwości zakwaszające, neutralizując kwaśne ph organizm zużywa duże ilości sodu i wapnia).

Osoby, które dobrze się odżywiają nie powinny chorować na reumatoidalne zapalenie stawów ani zapalenie kości i stawów. Na schorzenia te zapada jednak dziewięć na dziesięć osób przed sześćdziesiątym rokiem zżycia.Czynniki ,które przyczyniają się do stanów zapalnych to:
 1. nagromadzone stresy,

 2. niedostateczna ilość płynu maziowego,

 3. brak równowagi hormonalnej (hormony regulują równowagę poziomu wapnia w organizmie),

 4. alergie pokarmowe,

 5. wolne rodniki,

 6. zakażenia.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty, które pomogą w walce z chorobami kości i stawów oraz uzupełnią niedobory żywieniowe. Polecamy produkty firmy Lets Talh Health , Garden of Life, Vitamaze.Nasze najbardziej popularne i polecany produkty na stawy i kości to:

MSM z witaminą C,  Energy food for joints-żywność dla stawów, koral morski,

Glukozamina plus MSM plus chondroityna, RELEVIT-ma działanie przeciwbólowe,

Witamina D3 i Witamina K2 i nasz wyjątkowy jeśli chodzi o skład  Cal-Mag-Pot plus Bor (wapń,magnez,potas).

 • KWAS ORTOKRZEMOWY stanowi pierwszą pomoc w przypadku wszystkich chorób przewlekłych. Podstawowym związkiem krzemu jest kwas ortokrzemowy (nieodzowny dla każdego żywego organizmu) popularnie zwany uwodnioną krzemionką H4SiO4nH2O w formie zolu (koloidu) lub żelu. Doświadczenia wskazują na pozytywne działanie Balsamu dla zdrowia przy likwidacji skutków...

  43,00 zł
  W magazynie
 • Biszolin - żel z biszofitem posiada wysoką aktywność biologiczną, stumuluje życiowo ważne procesy tkanek. Jest pomocny w takich dolegliwościach: bóle kręgosłupa; reumatyczne bóle stawów; bóle barków, bóle w kolanach; zapalenie korzonków nerwowych; bóle mięśni, kurcz mięśni; żylaki kończyn dolnych; stany pourazowe; ostrogi, haluksy. Opakowanie - 100 g.

  25,00 zł
  W magazynie
 • To jest naturalny Black Cherry ( Prunus serotina )"produkt, który natura dała" - płynny koncentrat bez dodatku cukru, bez innych dodatków , bez konserwantów, certyfikowany przez USDA. Od wieków stosowana przez plemiona amerykańskie jako roślina o działaniu  antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Słynie ze swojej zdolności do usuwania i zapobiegania kamieni...

  119,70 zł 126,00 zł -5%
  Kup teraz
  Obniżka!
  Oczekiwanie na dostawę
 • Coral legend- suplement diety  Masa netto 56,7g Coral Legend to  czysty morski proszek koralowy Sango (bez wypełniaczy i dodatków, takich jak zmielony piasek) wykonany z rafy koralowej. Zawiera najlepsze minerały wapnia i magnezu w idealnym  stosunku 2: 1.

  71,40 zł 119,00 zł -40%
  Kup teraz
  Oczekiwanie na dostawę
 • Naturalne pochodzenie mieszanki  odżywczej na stawy. Zawiera w swoim składzie między innymi  glukozaminę, chondroitynę, mirystyoleinian cetylu CMO  i kurkuminę. Najlepsze składniki żeby utrzymać stawy w dobrym zdrowiu. 180 kapsułek.

  165,90 zł 237,00 zł -30%
  Obniżka!
  W magazynie
 • 89,90 zł
  Kup teraz
  Oczekiwanie na dostawę
 • GOUT OUT   Suplement Diety 60 kapsułek wegetariańskich Zawartość: 60 kapsułek wegetariańskich (20 porcji dziennych)1 porcja = 1 kapsułka wegetariańska Zalecana dzienna porcja: 1 wegetariańska kapsułka 3 x dziennie.  Synergiczne połączenie ekstraktów owocowych, witamin i ekstraktów ziołowych mających na celu wspieranie zdrowych poziomów kwasu moczowego. 

  79,20 zł 99,00 zł -20%
  Obniżka!
  W magazynie
 • Naturalna alternatywa dla produktów przeciwbólowych. Tylko składniki pochodzenia roślinnego głownie boswellia i kurkumina z piperyną.

  178,20 zł 198,00 zł -10%
  Kup teraz
  Obniżka!
  Oczekiwanie na dostawę
 • L-Lizyna 500 mg-Suplement Diety 30 kapsułek Aminokwas , wegańskiego pochodzenia.

  43,00 zł
  W magazynie
 • Najwyższej jakości MACA organiczna. Dlaczego warto wybrać  nasz produkt?: jest w kapsułkach a nie wszystkim odpowiada jej smak, jest żelatynizowana tzn.maksymalnie wchłania się do organizmu, jedna  kapsułka zawiera aż 800mg macy, starczy na 3 miesiące.

  87,20 zł 109,00 zł -20%
  Obniżka!
  W magazynie
 • NattoFit K2 MK7 witamina K2. Trendy żywieniowe i sposoby produkcji żywności prawie wyeliminowały tą witaminę z codziennej diety. Naturalnym źródłem tej witaminy są żółtka jaj kur z ekologicznego chowu oraz mleczne pełnotłuste produkty, ale tylko od krów spożywających swieżą trawę na wolnym wybiegu.

  68,00 zł
  W magazynie