Jak co roku  nie jeden z nas obiecuje sobie to i owo.

Moje postanowienia:

Będę się naprawdę zdrowo odżywiać,

Będę naprawdę ograniczać siedzący tryb życia i ćwiczyć !

Ale … jak to zrobić? Zdrowe jedzenie, to nie jest aż takie trudne jakby się wydawało. Nie wszystko musi być bio i eko byle by nie było śmieciowe przynajmniej  ja sobie tak to tłumaczę.

Np. na dobry początek sobie i dziecku zaaplikowałam na śniadanie kaszę jaglaną bio w formie płatków z mlekiem kozim . To wszystko osłodziłam ksylitolem, żeby mieć z tego jakąś radość… Dobrym pomysłem jest również dodanie cynamonu, bo kojarzy mi się niezmiennie z szarlotką i świętami. Moje dziecko płatki przełknęło a ja przypomniałam sobie z rozpaczą, że zapominałam o witaminie C liposomalnej. Spróbuję jeszcze w południe. Biorę ją od niedawna ale żywię co do niej duże nadzieje związane z poprawą mojego samopoczucia, ogólnej odporności i kondycji skóry. Niestety nie jest tania, ale myślę, że warto  i profilaktycznie jem jedną saszetkę dziennie, no bo przecież zdrowie jest najważniejsze. 

No cóż, co do tej ostatniej(skóry) mam całą masę uwag i co najgorsze kompletnie nie wiem kiedy zdążyła się tak zdegradować. ..

Po śniadaniu, niestety, znowu do auta i na  zakupy. Tu nastąpił zgrzyt, bo oprócz tego co było zaplanowane do kupienia udało się nam kupić jeszcze inne bzety, w tym książkę o diecie pareo, którą zamierzam poznać tego wieczoru dokładniej. Na obiad była ryba, barszczyk i schabowy dla mojego dziecka (potrzebuje więcej czasu żeby całkiem zrezygnować  z niezdrowego jedzenia). Ale sukcesem było na pewno pozbycie się z domu nutelli.Jeszcze niedawno ( o zgrozo) podczas śniadania w pięknej , egzotycznej Gruzji, na łonie natury między pyszne, słodkie  pomidory ,świży ser i pachnący chleb mój syn wyłożył na stół swoją nieśmiertelną tutellę.

Jeżeli Wasze dzieci jedzą ją  jeszcze to może ten artykuł Was przekona, że nie warto. 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lubisz-nutelle-dowiedz-sie-dlaczego-nie-powinienes-jej-jesc-2015-01

 Ostatecznie : dzień zakończyłam w połowie sukcesem, został tylko jeszcze drugi punkt dotyczący ruchu fizycznego, który zamierzam wdrożyć z całą swoją energią w dniu jutrzejszym!

Paradoksalnie,że odkąd prowadzę sklep ze zdrowymi produktami to całkiem zaniedbałam kondycję fizyczną, jej poziom jest prawie zerowy, a tak długo na nią pracowałam i bardzo systematycznie.

I to musi sie zmienic.