Panaceum na choroby cywilizacyjne

Przedstawiciele świata ludzi czy zwierząt w obliczu zagrożenia mają dwa wyjścia: podjąć walkę lub uciekać. Rośliny pozbawione są obu tych możliwości. Wytworzyły więc substancje, dzięki którym skutecznie mogą bronić się przed zanieczyszczeniem środowiska, zbyt wysokimi lub niskimi temperaturami albo szkodnikami. To polifenole, które, jak się okazało, mają bardzo korzystny wpływ także na organizmy ludzi. Jednym z najważniejszych z nich jest resweratrol, działający jak przeciwutleniacz i hamujący procesy starzenia się.

Jak to robią Francuzi

Z wyjaśnieniem tego pozornie paradoksalnego zjawiska uczeni przez długi czas nie mogli sobie poradzić. Otóż mieszkańcy południa Francji od lat stosują niezdrową, według naszych kryteriów, dietę. Jest ona obfita w alkohol i tłuste pokarmy. Powinni więc borykać się w wysokim poziomem cholesterolu, miażdżycą czy innymi chorobami cywilizacyjnymi. Tymczasem Francuzi cieszą się doskonałym zdrowiem, a średnia długość ich życia jest wyższa, niż mieszkańców innych krajów Europy. Stosunkowo niedawno odkryto rozwiązanie tego problemu – tak korzystny wpływ na zdrowie ma czerwone wino, które, jak wiadomo, mieszkańcy Francji spożywają w dość dużych ilościach do każdego posiłku. Produkowane jest ono z winogron wraz ze skórką, a to właśnie ono zawiera resweratrol, który działa antyoksydacyjnie, przeciwdziała starzeniu się organizmu oraz pozwala zapobiegać wielu chorobom cywilizacyjnym.

Oczywiście, skórka czerwonych winogron nie jest jedynym źródłem resweratrolu. Znajdziemy go także w innych owocach, jak: jagody, truskawki, maliny, porzeczki, żurawina czy jabłka. Niewielkie ilości tego przeciwutleniacza spotykamy także w orzechach, kakao czy czekoladzie.

Pozytywne opinie ekspertów

Dobroczynne działanie resweratrolu zostało poparte dowodami naukowymi. W 2011 roku na międzynarodowej konferencji w Danii przeanalizowano prawie cztery tysiące wyników badań poświęconych temu przeciwutleniaczowi. Eksperci uznali, że ten naturalny polifenol okazuje się pomocny w walce z chorobami cywilizacyjnymi, które są przyczyną najczęstszych zgonów w tzw. krajach wysoko uprzemysłowionych. Do schorzeń tych zaliczamy nowotwory, choroby serca, udary, chorobę Alzheimera oraz cukrzycę. Redukując przyczyny powstawania tych dolegliwości resweratrol wpływa na wydłużenie długości życia. Niektórzy nazywają go nawet eliksirem długowieczności.  Co ważne – stosowany doustnie, jako jedna z niewielu pozytywnie działających substancji, nie zostaje zablokowany przez barierę krew-mózg, lecz swobodnie ją przekracza. Ma to istotne znaczenie w walce z chorobami zwyrodnieniowymi układu nerwowego, w tym chorobą Alzheimera.

Obiecujące perspektywy

Brak jest jeszcze wystarczającej liczby badań z udziałem ludzi, lecz wyniki eksperymentów na zwierzętach dają naprawdę zachęcające wyniki. Naukowcy ustalili na przykład, że resweratrol łagodzi działanie niektórych enzymów, a przez to hamuje procesy zapalne w organizmie. Posiada także właściwości przeciwnowotworowe – hamuje przyrost naczyń krwionośnych odżywiających komórki rakowe. Uruchomia także proces obumierania tych komórek.

Ten naturalny polifenol okazuje się także skuteczny w walce z wysokimi poziomami cholesterolu LDL oraz trójglicerydów. Może zredukować je nawet o 40 procent. Dodatkowo zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi.  Wpływa także na obniżenie ciśnienia krwi. Te właściwości sprawiają, że resweratrol okazuje się bardzo pomocny dla osób starszych, u których choroby serca i układu krążenia są na porządku dziennym.

Na skuteczność tego polifenolu mogą liczyć także osoby zmagające z się z otyłością oraz cukrzycą. Resweratrol znacząco zmniejsza ryzyko pojawienia się cukrzycy typu II. Poprawia wrażliwość insulinową w organizmie. Zmniejsza otyłość spowodowana dietą wysokotłuszczową i powoduje redukcję tłuszczu trzewnego (brzusznego).

Znaczącą role odgrywa resweratrol jako jeden z najważniejszych przeciwutleniaczy. Zapobiega stresowi oksydacyjnemu czyli zaburzeniu równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami a przeciwutleniaczami. Zwiększa także pułap tlenowy w organizmie. Dzięki niemu mięśnie w bardziej efektywny sposób wykorzystują dostarczony im tlen, co wpływa na podniesienie wydolności organizmu.
Na podstawie tych obiecujących wyników badań naukowcy uznali, że resweratrol powinien być znaczącym składnikiem każdego programu mającego na celu zachowanie zdrowia.
My proponujemy Państwu w 100 procentach naturalny resweratrol wyprodukowany z rdestu japońskiego. Ma on formę liposomową, a to oznacza jego bardzo wysoką przyswajalność:https://biowroclaw.pl/serce-i-uklad-krazenia/908-liposomowy-resweratrol-473ml-w-plynie-let-s-talk-health.html