Cenne właściwości siarki organicznej

Nasi rodzice, babcie czy dziadkowie siarkę organiczną znali głównie z jej dobroczynnego działania na przetłuszczającą się skórę głowy oraz łojotokową cerę. Dziś wiemy, że pierwiastek ten pełni w naszym organizmie jeszcze wiele innych ważnych funkcji biologicznych. Siarką ratują się m.in. osoby cierpiące na dolegliwości stawów czy mięśni oraz borykające się z problemem słabych włosów i paznokci. Pierwiastek ten zajmuje czwarte miejsce na liście makroskładników niezbędnych nam do życia. Wchodzi w skład wielu cennych substancji warunkujących prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Zawierają ją m.in. heparyna, obniżająca ciśnienie krwi czy insulina – hormon odpowiedzialny za poziom cukru. Siarka jest też składnikiem glutationu odtruwającego organizm z substancji toksycznych, keratyny,która dodatnio wpływa na stan włosów i paznokci, a także kolagenu utrzymującego młody wygląd skóry. Siarkę znajdziemy także w witaminach z grupy B.

Na zdrowy układ kostny i odtrucie organizmu

Kąpiele siarczane oraz stosowanie tego pierwiastka w suplementach diety zalecane są osobom cierpiącym na choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe. Jest to korzystne przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, dnie moczanowej oraz rwie kulszowej. Siarka stosowana jest także w wypadku uszkodzenia narządu ruchu oraz po operacjach ortopedycznych.

Związki siarki przechodzą w naszym organizmie w siarczany i usuwane są wraz z moczem. Przed wydaleniem siarczany wiążą ze sobą zatruwające nas szkodliwe substancje, np. nikotynę i metale ciężkie m.in. ołów. Niszczą także wolne rodniki, a także przeciwdziałają namnażaniu się grzybów we naszym organizmie.

Pierwiastek piękności

Oczyszczające właściwości siarki organicznej  od dawna wykorzystywane są przy problemach skórnych, szczególnie tych, które powstają na tle grzybiczym lub bakteryjnym.

Siarka zalecana jest przy łojotokowej cerze lub nadmiernie przetłuszczającej się skórze głowy, egzemie oraz łuszczycy. Odgrywa istotną rolę w regeneracji naskórka. Z tego powodu siarka nazywana jest nieraz pierwiastkiem piękności. To ona odpowiada za utrzymanie naszej skóry oraz

jej przydatków: włosów i paznokci we właściwej kondycji. Niedostateczna ilość siarki w organizmie objawia się poszarzałą, zmęczoną skórą. Włosy stają się słabe i matowe, a paznokcie -- kruche i łamliwe. Pojawia się też charakterystyczna ciemna otoczka na tęczówce oka.

Niebezpieczny deficyt

Produkty zawierające siarkę stosowane przy kuracjach detoksykacyjnych. Niedobór tego pierwiastka sprawia, że procesy usuwania szkodliwych substancji z naszego organizmu zwalniają tempo. Może to mieć negatywny wpływ na nasze ogólne samopoczucie.

Siarka razem z manganem, potasem, magnezem i fosforem wspomaga na prawidłową pracę mózgu oraz układu nerwowego. Zmęczenie i ospałość lub, wręcz przeciwnie, nadmierne pobudzenie i nerwowość mogą być objawami niedoboru siarki.

Do deficytu siarki w naszym organizmie może dojść z powodu stanów chorobowych lub błędów żywieniowych. Niedobór tego pierwiastka może towarzyszyć chorobie nowotworowej, reumatoidalnemu zapaleniu stawów, zatruciom, problemom wątrobowym, chorobie wieńcowej czy zawale mięśnia sercowego. Z deficytem siarki mogą też borykać się osoby stosujące rygorystyczne diety lub decydujące się na usunięciu z pożywienia nabiału.

Dzienne normy zapotrzebowania na siarkę nie zostały ustalone. Uważa się jednak, że jej niedobór nie występuję u osób, które spożywają w dostateczną ilość białka.

Gdzie znaleźć siarkę organiczną ?

Oczywiście, w produktach białkowych! Jaja, mięso, przetwory mleczne, ryby i podroby są bardzo bogate w ten pierwiastek. Siarkę spotkamy w cebuli i czosnku, ale także innych warzywach i owocach np. brokułach, kalafiorze, kapuście, grochu, szpinaku, koprze, papryce, brukselce, cykorii, awokado, truskawkach oraz morelach. Aby zapewnić sobie odpowiednią ilość siarki warto włączyć również do diety płatki owsiane, otręby pszenne oraz ciemne pieczywo.

foods-high-in-sulfur.jpg

Dobrym sposobem pozyskiwania siarki organicznej jest zażywanie sprawdzonych suplementów dobrej marki. Proponujemy Państwu produkt renomowanej firmy niemieckiej Vitamaze. Organiczna siarka została w nim wzbogacona o witaminę C, poprawiającą przyswajanie tego pierwiastka. Opakowanie wystarczy aż na sześć miesięcy!

https://biowroclaw.pl/kosci-i-stawy/1019-msm-plus-witamina-c-360kapsulek-vitamaze.html