Producenci
Promocje
Garden of Life  Vitamin Code Raw Zinc
Garden of Life Vitamin Code Raw Zinc
58,00 zł 52,20 zł
szt.
Liposomalna Witamina C w płynie
Liposomalna Witamina C w płynie
259,00 zł 249,00 zł
szt.
Black Cherry-Czeremcha amerykańska
Black Cherry-Czeremcha amerykańska
126,00 zł 107,10 zł
szt.
Witamina C naturalna Vitamin Code® RAW Garden of Life
Witamina C naturalna Vitamin Code® RAW Garden of Life
119,20 zł 108,00 zł
szt.
Witamina K2 K2MK-7 Kompleks witamin K Garden of Life
Witamina K2 K2MK-7 Kompleks witamin K Garden of Life
119,00 zł 99,00 zł
szt.
Moringa 5000 mg Bio Nutrition
Moringa 5000 mg Bio Nutrition
119,00 zł 107,10 zł
szt.
MAGNEZ-RÓWNIE WAŻNY JAK WAPŃ 0
MAGNEZ-RÓWNIE WAŻNY JAK WAPŃ

 

Magnez - pierwiastek niezbędny do życia

Aby procesy życiowe w ludzkim organizmie przebiegały prawidłowo – niezbędny jest magnez. Niestety, życie w permanentnym stresie i pośpiechu, spożywanie wysoko przetworzonej żywności, kawy, alkoholu czy innych używek wypłukuje ten pierwiastek z organizmu. Stężenie magnezu może także obniżyć się również na skutek niektórych chorób np. cukrzycy, leków oraz dużego wysiłku fizycznego.

Często nękających nas dokuczliwych objawów nie łączymy z niedoborem magnezu. Czujesz się zmęczony, brakuje ci energii? Denerwują cię drobiazgi, jesteś drażliwy, masz problemy z zasypianiem i koszmarnymi snami? Bywa, że łapią cię skurcze lub drgają powieki? To mogą być objawy zbyt małej ilości magnezu w twoim organizmie. Jak najszybciej powinieneś wyrównać jego niedobry, spożywając odpowiednie produkty lub przyjmując dobre suplementy diety.

Na nerwy i układ krążenia

Magnez w formie suplementów tradycyjnie podawany jest osobom cierpiącym na nadpobudliwość nerwową. Przy przewlekłym niedoborze tego pierwiastka w tkankach nerwowych może dojść do deficytu ważnej dla procesu zapamiętywania substancji – dopaminy. Magnez dodatnio wpływa na pamięć i koncentrację, poprawia jakość snu, działa odprężająco. Jest odpowiedzialny za dostawę energii do wszystkich komórek w organizmie, w tym, szczególnie wrażliwych na energetyczne niedobory, komórek mózgowych.

Naukowcy wysnuli wnioski, że na obszarach, gdzie występuje duże stężenie magnezu w wodzie pitnej znacznie rzadziej notowane są zawały serca. Magnez nie tylko zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym, ale wspomaga również ich leczenie. Dożylnie przyjmują go miedzy innymi osoby po zawale serca, zagrożone arytmią i narażone na niebezpieczeństwo posWtawania skrzepów krwi. Obniżona ilość magnezu w organizmie powoduje obkurczanie się naczyń krwionośnych, a to z kolei wpływa na wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Osoby zmagające z wysokim ciśnieniem krwi lub miażdżycą powinny stosować dietę bogatą w magnez lub przyjmować ten pierwiastek w formie suplementów.

Zdrowe kości i zęby

Magnez niejednokrotnie łączony jest suplementach diety z wapniem. Te dwa pierwiastki pomagają budować zdrowy układ kostny, zapobiegają osteoporozie, która tak często spotykana jest w krajach uprzemysłowionych. Ich mieszkańcy nie są w stanie dostarczyć swoim organizmom odpowiedniej ilości tych pierwiastków wraz z dietą. Przyczyna leży w niewłaściwym użytkowaniu gruntów rolnych, które są nadmiernie eksploatowane. Na glebie, której nie pozwala się odpocząć, wyrastają rośliny zawierające zmniejszoną ilość witamin i minerałów. Warzywa i owoce nie są już w stanie dostarczyć wszystkich potrzebnych substancji do naszego organizmu. Zapasy wapnią i magnezu w organizmie wyczerpują się i wiele osób po 40. roku życia zaczyna cierpieć na osteoporozę. Wapnia i magnezu szczególnie potrzebują także kobiety w ciąży. 

Magnez na skurcze

Skurcze mięśni są w naszym organizmie zjawiskiem naturalnym i dzięki nim mogą zachodzić m.in. procesy trawienne. Czasem jednak skurcze są zjawiskiem niepożądanym i wiążącym się z dolegliwościami bólowymi. Mogą pojawiać się w trakcie snu, zbyt długiego przebywania w jednej pozycji czy uprawiania sportu. Szczególnie uciążliwe są tzw. skurcze nawracające.

Te dolegliwości wiążą się prawdopodobnie z niedoborem elektrolitów w organizmie. Może do niego prowadzić wzmożony wysiłek fizyczny czy nadmierne pocenie się np. w czasie upałów. Niedobór elektrolitów, z których najważniejsze to są potas, wapń, sód i magnez mogą prowadzić nie tylko do skurczów, ale nawet zaburzeń serca, paraliżu czy omdleń. Przyjmowanie magnezu pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej w organizmie.

Rozkurczowe i rozluźniające działanie magnezu może być także pomocne w łagodzeniu napięcia przedmiesiączkowego oraz bólów menstruacyjnych. Pierwiastek ten stosowany jest także w profilaktyce migreny.

 

Czy jesteś zagrożony niedoborem magnezu?

U zdrowych osób, które dobrze się odżywiają, duże niedobory tego pierwiastka zdarzają się rzadko. Pewne czynniki mogą jednak utrudnić jego przyswajanie. Należą do nich: nadużywanie alkoholu, zażywanie środków odwadniających, przewlekłe biegunki. Na duży deficyt magnezu narażone są osoby z cukrzycą, zespołem wadliwego wchłaniania, odżywiane dożylnie, bardzo odwodnione. Dietę bogatą w magnez lub zawierające go suplementy powinny także stosować osoby zestresowane oraz narażone na duży wysiłek fizyczny lub umysłowy.

W naszym sklepie internetowym możecie Państwo nabyć organiczny, dobrze przyswajalny magnez renomowanej, amerykańskiej firmy Garden of Life:

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl