Producenci
Promocje
Liposomalna Witamina C w płynie
Liposomalna Witamina C w płynie
259,00 zł 249,00 zł
szt.
Black Cherry-Czeremcha amerykańska
Black Cherry-Czeremcha amerykańska
126,00 zł 107,10 zł
szt.
Witamina C naturalna Vitamin Code® RAW Garden of Life
Witamina C naturalna Vitamin Code® RAW Garden of Life
119,20 zł 108,00 zł
szt.
Witamina K2 K2MK-7 Kompleks witamin K Garden of Life
Witamina K2 K2MK-7 Kompleks witamin K Garden of Life
119,00 zł 99,00 zł
szt.
Garden of Life  Vitamin Code Raw Zinc
Garden of Life Vitamin Code Raw Zinc
58,00 zł 52,20 zł
szt.
Moringa 5000 mg Bio Nutrition
Moringa 5000 mg Bio Nutrition
119,00 zł 107,10 zł
szt.
Witaminy z grupy B 0
Witaminy z grupy B

 

Witaminy do zadań specjalnych

 

Wiemy, że są niezbędne dla naszego organizmu. Jednak najczęściej skupiamy naszą uwagę na C, D i A. Często zapominamy o dużej grupie witamin B, które stanowią aż osiem z 13 znanych nam witamin. Bez nich funkcjonowanie naszego układu nerwowego ległoby w gruzach, mielibyśmy poważne problemy ze skórą i włosami, znacznie pogorszyłby się nasz wzrok, zakłócona zostałaby praca wątroby oraz całego układu pokarmowego. Witaminy z grupy B są nietrwałe i delikatne, nasz organizm ich nie magazynuje. Wyjątek stanowi witamina B12, która, w niewielkich ilościach, zostaje odłożona w mięśniach. Poziom pozostałych witamin z grupy B powinniśmy systematycznie uzupełniać odpowiednim pożywieniem lub suplementacją. Pamiętajmy jednak, że są one rozpuszczalne w wodzie (a więc podczas gotowania ulegają zniszczeniu).

 

Dla mózgu i serca

Wraz z wiekiem nasz mózg kurczy się. Co roku traci on około 0,5 procenta swojej masy. Może to się stać przyczyną demencji oraz choroby Alzheimera. Prawdopodobnie wpływ na to ma nadmiar pewnego aminokwasu – homocysteiny. Jej zbyt wysoki poziom może prowadzić także do zmian miażdżycowych i zakrzepowych, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zawału serc. Powstrzymać ten proces może właściwe odżywianie, bogate w witaminy z grupy B lub przyjmowanie ich w formie suplementów diety. Szczególne znaczenie mają tu witaminy: B6, B9 oraz B12. Ich zażywanie wpływa także na obniżenie ryzyka udaru mózgu.

Witamina B9, czyli kwas foliowy pełni w organizmie także inną ważną rolę. O jej prawidłowy poziom powinny zadbać kobiety w ciąży. Zapobiegnie to poronieniom oraz wadom wrodzonym płodu, miedzy innymi rozszczepieniu kręgosłupa. Kwas foliowy bierze także udział w wytwarzaniu serotoniny, czyli hormonu szczęścia oraz noradrenaliny. Serotonina działająca kojąco i uspokajająco natomiast noradrenalina jest odpowiedzialna za aktywność i dynamikę w ciągu dnia.

Witamina B12 odpowiedzialna jest z kolei miedzy innymi za tworzenie elementów morfotycznych we krwi oraz otoczek nerwowych. Jej niedobór może się objawiać nadmierną bladością, zmęczeniem, bólami głowy, wypadaniem włosów, częstym odczuwaniem zimna. Długa, niewystarczająca podaż witaminy B12 może nawet zagrażać życiu.

 

Na cukrzycę i przemianę materii

Według najnowszych badań, osoby chore na cukrzycę znacznie szybciej tracą ze swojego organizmu witaminę B1, czyli tiaminę i cierpią na jej chroniczny niedobór. Autorzy badań uważają, że suplementowanie dodatkowych dawek tiaminy mogłoby zapobiec nadmiarowi glukozy w komórkach. Zmniejszyłoby to ryzyko powikłań towarzyszących cukrzycy, jak choroby serca, uszkodzenie nerek, zmiany neurologiczne i problemy z oczami. Dla osób chorych na cukrzycę wskazana jest także witamina B2, czyli ryboflawina. Wzmaga ona działanie insuliny, chroniąc przed insulinoopornością.

Ryboflawina doskonale także wpływa na wzrok. Uczestniczy w transporcie tlenu w soczewce oka i chroni przed powstawaniem zaćmy. Bierze również udział w metabolizmie aminokwasów i lipidów.

 

Nie daj się stresowi

Nie od dziś wiadomo, że osobom przemęczonym i zestresowanym lekarze polecają witaminy z grupy B. Najlepiej zażywać je w formie B Complex, ponieważ uzupełniają one wtedy swoje działanie. Biorą udział w wielu procesach komórkowych, pomagając zredukować negatywne skutki, jakie wywołuje w naszym organizmie stres. Odgrywają na przykład znaczącą rolę w syntezie acetylocholiny, która umożliwia prawidłowy przekaz impulsów nerwowych. Osoby, w których organizmach jest za mało acetylocholiny bywają zazwyczaj podatne na stres.

Uważa się, że za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, w szczególności, odpowiedzialna jest tiamina, czyli witamina B1. Jej niedobór znacząco zakłóca wydzielanie wspomnianej wyżej acetylocholiny. Zjawisko to nasila się wraz z wiekiem i osoby starsze, które miewają kłopoty z układem nerwowym, powinny suplementować witaminy z grupy B.

Niepokojące jest jednak to, że niedobór tiaminy obserwowany jest także u osób młodszych. Szacowane jest, że cierpi na to około 40 procent przedstawicieli młodego pokolenia. Występujące w tej grupie przemęczenie, niepokój, nerwowość czy nawet objawy depresji niekoniecznie musza oznaczać zaburzenia psychologiczne, lecz mogą wiązać się z niewystarczającą ilością witaminy B1 w organizmie. Inne objawy niedoboru tiaminy to bezsenność i problemy z koncentracją.

 

Nie daj się krwiopijcom!

Czy znacie to irytujące uczucie, kiedy słyszysz bzyczenie koło ucha, a zaraz potem pojawia się zaczerwienienie i swędzenie? Tak, to komary, zmora wypoczywających na łonie natury, ale, co ciekawe, nie wszystkich. Są osoby, których komar nie tknie, a innych odnajdzie, choćby korzystali z najwymyślniejszych zabezpieczeń. Nieszczęśnicy z tej drugiej grupy to prawdopodobnie osoby cierpiące na niedobór witamin z grupy B. Jak wspominaliśmy, rozpuszczają się one w wodzie i wydzielają przez skórę wraz z potem. Komary ( a właściwie komarzyce, bo tylko one nas tną) nie znoszą tego zapachu. Odpowiednia ilość witamin z grupy B może więc sprawić, że inne środki zabezpieczające staną się niepotrzebne.

 

Proponujemy Państwu kompletny zestaw witamin z grupy B produkcji renomowanej, amerykańskiej firmy Let’s Talk Health. Oferowana przez nas B-Complex ma formę liposomową, a to oznacza, że jej przyswajalność jest dużo wyższa niż produktów w formie kapsułek czy tabletek.

https://biowroclaw.pl/liposomalne-suplementy-diety/Witamina-B-Complex-w-plynie-473ml

https://biowroclaw.pl/witaminy-i-mineraly/Witamina-B-Complex-w-plynie

https://biowroclaw.pl/witaminy-i-mineraly/witamina-B/Witamina-B12-w-plynie

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl