Producenci
Promocje
Black Cherry-Czeremcha amerykańska
Black Cherry-Czeremcha amerykańska
126,00 zł 110,00 zł
szt.
Witamina C naturalna Vitamin Code® RAW Garden of Life
Witamina C naturalna Vitamin Code® RAW Garden of Life
119,20 zł 83,44 zł
szt.
Spirulina Pacifica® hawajska 500 mg
Spirulina Pacifica® hawajska 500 mg
54,00 zł 48,60 zł
szt.
Moringa 5000 mg Bio Nutrition
Moringa 5000 mg Bio Nutrition
119,00 zł 99,00 zł
szt.
Witamina K2 K2MK-7 Kompleks witamin K Garden of Life
Witamina K2 K2MK-7 Kompleks witamin K Garden of Life
119,00 zł 101,15 zł
szt.

Pogoń za wieczną młodością i przedłużaniem życia nie jest niczym nowym. Jednak tylko człowiek zdrowy jest w stanie na długo zachować młodość i urodę. Najważniejszym czynnikiem zwiększającym szanse na jedno i drugie jest prawidłowe odżywianie. Maksymalna długość życia człowieka wynosi ok.110-120 lat. Ponoć ta granica może być przesunięta a wiąże się to z ograniczeniem ilości pobieranych kalorii, przy jednoczesnym zapewnieniu organizmowi właściwego poziomu składników odżywczych. Odkrył to Roy Walford, który stwierdził, ze ograniczenie liczby kalorii zapewnia zdrowie, zmniejsza zachorowalność i wydłuża życie o 10 do 300 %, przy czym u ryb o 300 % a u szczurów o 60%.

Współczesne teorie skupiają się na badaniu części wnętrza komórek , w których powstaje energia zwanych mitochondriami. One są odpowiedzialne za poziom metabolizmu i za wytwarzanie energii. Im więcej pracują tym więcej jest wytwarzanych wolnych rodników, które powodują starzenie sie mitochondriów. Mogą też uszkodzić komórkowe DNA, dzięki któremu przekazywany jest materiał genetyczny do nowych komórek. Ponoć zahamowanie starzenia wiąże się z umiejętnością naprawy DNA. Proces starzenia polega na zmniejszającej się umiejętności do naprawiania szkód, które wyrządzają wolne rodniki. żeby z nimi walczyć trzeba zwiększyć spożycie przeciwutleniaczy.     

Na długość życia i zdrowie ma wpływ poziom witaminy C, witaminy A i E  a także beta-karetonu we krwi. Ważne jest co spożywamy i w jakich ilościach, bo im jesteś szczuplejszy tym dłużej będziesz żył. Mowa tu oczywiście o dostarczenie organizmowi tyle ile potrzebuje i nic ponad to. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl