Inni kupili również:

Witamina K2 MK7 200 µg 90 kapsułek

Wyprzedaż! Witamina K2 MK7 200 µg 90 kapsułek

131,25 zł brutto

-25%

175,00 zł brutto

Nowy produkt

Więcej informacji

Witamina K2 MK7 200 µg

Producent: Mito-Pharma

„Witamina K” – to wspólne określenie dla kilku związków: K1 (filochinon), K3 (menadion) oraz dla grupy K2 (menachinony).

Wcześniej witamina K znana była jako witamina o działaniu przeciwkrwotocznym, ze względu na to że protrombina, jak i inne czynniki krzepnięcia krwi powstają przy udziale właśnie tej witaminy.

Jednak to nie jedyna jej zaleta. Witamina K jest również konieczna do zapewnienia funkcji białek (MGP – Matrix Gla Protein) wiążących i transportujących wapń do kości.

Dzięki niej wapń pozyskiwany z pożywienia nie osadza się w naczyniach krwionośnych (prowadząc do zwapnienia), a jest transportowany bezpośrednio do kości.

Z najnowszych badań wynika, że nie tylko odpowiedni poziom witaminy D3 oraz wystarczająca ilość wapnia w organizmie są warunkiem zdrowych i mocnych kości.

Równie ważnym, a może i najważniejszym czynnikiem jest jego skierowanie do kości.

Niedobór witaminy K można określić na podstawie długości krzepnięcia krwi.

Wskaźnikiem niedoboru jest niski poziom karboksyosteokalcyny, który świadczy o niekorzystnym metabolizmie wapnia w układzie kostnym.

Witaminy K różnią się od siebie zarówno pod względem wchłaniania, jak i działania biologicznego i tak np.:

- witamina K1, która występuje głównie w liściach różnych roślin zielonych i która może być dostarczana do organizmu z pożywieniem jest niezwykle słabo przyswajalna – mniej więcej na poziomie 5-10%.

- Witamina K2 w postaci MK-4 – do spełnienia swojej funkcji wymaga niezwykle wysokich dawek (nawet w mg) oraz częstego przyjmowania, ponieważ ma stosunkowo krótki półokres rozpadu.

Pozostaje we krwi tylko przez kilka godzin i w stosunkowo krótkim czasie jej poziom spada do wartości, która już nie ma znaczenia terapeutycznego.

- Witamina K2 w postaci MK-7 – charakteryzuje się doskonałą wchłanialnością oraz zdolnością do akumulacji we krwi.

 W przypadku braku witaminy K2, białko (osteokalcyna) posiadające właściwości wiązania wapnia, staje się nieaktywne, w skutek czego procesy mineralizacji kości zostają zakłócone, a wapń zaczyna gromadzić się w naczyniach krwionośnych.

Nie zawiera kazeiny, laktozy, glutenu, drożdży, żelatyny, soi, sztucznych barwników oraz słodzików.

- polecany weganom i wegetarianom (nie zawiera żelatyny).

Składniki: witamina K2 (menachinon 7), maltodekstryna, substancja wypełniająca celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki), substancja przeciwzbrylająca sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu. Witamina K2

 Dla diabetyków

- nie zawiera oznaczenia BE.

Sposób użycia:

1 kapsułka dziennie 200 μg podczas posiłku.

Najlepiej spożyć podczas posiłku zawierajacego tłuszcz!

Witamina K2 jest rozpuszczalna w tłuszczach!

Dawka dzienna stanowi 266,5% zalecanego dziennego spożycia określonego przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 października 2007 r. w sprawie składu oraz oznakowania suplementów diety.

Nie należy przekraczać dziennej porcji do spożycia.

Suplement diety nie może być traktowany jak substytut zróżnicowanej diety.

Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i różnorodnie się odżywiać.

Witaminy K2 nie przyjmować przy jednoczesnym stosowaniu substancji hamujących krzepnięcie krwi (np.: kumaryny, syntetyczne derywaty kumaryny).

Napisz opinię

Witamina K2 MK7 200 µg 90 kapsułek

Witamina K2 MK7 200 µg 90 kapsułek

Witamina K2 MK7 200 µg. Jest to najlepiej przyswajalna forma witaminy K2 przez organizm. Nie zawiera kazeiny, laktozy, glutenu, drożdży, żelatyny, soi, sztucznych barwników oraz słodzików.  Polecana weganom i wegetarianom!

Wysoka dawka 200 µg gwarantuje skuteczne dotarcie do mitochondriów komórki. Opakowanie: 90 kaps